15.7 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Berisha: Soros hartoi në Beograd me Vuçiçin, Ramën dhe Thaçin, ndarjen e Kosovës

Në Çim Peka Live, ish-kryeministri Berisha hodhi edhe njëherë akuza kundrejt Ramës dhe Thaçit të cilët në lobimin e Soros dhe mbështetjen e Vuçiçit, hartuan projektin për ndarjen e Kosovës. Berisha tha se Parlamentit Europian dhe në Kongresit Amerikan i ka kërkuar hetimin e George Soros.

‘Soros është korruptori i madh i politikanëve. Dhe unë këtë e kam denoncuar.  Unë kam bërë thirrje që Kongresi i SHBA dhe PE  të bëjnë ligje kundër Sorosit.

Është Soros ai që në Beograd hartoi projektin e ndarjes së Kosovës, që filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçiç, Thaçit dhe Ramës.’

Related posts

Ambasadori amerikan Kosnett mbështet seancën e nesërme për mocionin ndaj Qeverisë

dardanianews

Sulmohet brutalisht gazetari i RTK-SË

dardanianews

Liri Loshi jep një parashikim, kështu do të veprojnë simpatizantët e Albin Kurtit pas vendimit të Kushtetueses

dardanianews