25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmeShowbiz

Blerina Kllokoqi Rugova flet për idenë e treguar që Princ Leka të martohej me vajzën e Ibrahim Rugovës: Teuta ka qenë shumë e re atë kohë

Blerina Kllokoqi-Rugova, bashkëshortja e djalit të presidentit historik, Ibrahim Rugova, ka dhënë këndvështrimin e saj lidhur me deklaratën e fundit të Murat Bashës, ish-këshilltari i Oborrit Mbretëror.

Basha së fundmi ka zbuluar se ka pasur plane për të gjetur një partnere për Princ Lekën kur ai ishte gjallë, dhe Teuta Rugova, vajza e Ibrahim Rugovës, u mendua si një kandidate e mundshme.

Murat Basha, në emisionin “Top Story”, shprehet se sipas traditave dhe rregullores së Mbretërisë Shqiptare, u konsiderua si e arsyeshme që Princ Leka të martohej me Teutën. Ai tregoi se nga rrethi i ngushtë i Mbretit Leka, u krijua një ‘projekt’ që synonte të planifikonte një të ardhme për princin me një vajzë shqiptare, por që nuk jetonte në Shqipëri, dhe Teuta dukej si një zgjedhje e përsosur.

Megjithatë, pasi mësuan se Princi Leka ishte në një marrëdhënie, kjo ide nuk u materializua. “Atë kohë çdo gjë u prish dhe unë e kam përgëzuar Princin Leka se ndoqi zemrën e tij”, rrëfen Basha.

Në një intervistë për emisionin “Gjesi”, Blerina Kllokoqi-Rugova ka thënë se ky është lajmi i parë që ajo dëgjon për këtë çështje dhe është e habitur nga kjo ide. Sipas saj, Teuta ishte shumë e re në atë kohë që po flitet për këtë propozim. “Nuk kam dëgjuar kurrë për këtë lajm. Teuta ka qenë shumë e re atëherë, por Teutën të gjithë e duan,” ka shprehur Blerina.

Kështu, Blerina Kllokoqi-Rugova konfirmon se kjo është hera e parë që ajo dëgjon për këto plane dhe nuk ishte në dijeni të tyre më parë. Ngjarja që rrethohet nga njëfarë mistere, shton një dimension tjetër në historinë e pasur të Oborrit Mbretëror dhe të familjes Rugova.

 

Related posts

Demonstrata që dridhi “Kasapin e Ballkanit”, burri i Donika Gërvallës publikon pamjet me Rifat Jasharin

dardanianews

Rikthehet ekstremisti katolik nga Shqipëria, shanë e fyen rëndë Adem Jasharin

dardanianews

“The Guardian”: Kurti i rrëzuar nga Trump po rikthehet përsëri me Osmanin, ja çka do të ndodhë nëse ata dështojnë

dardanianews