15 C
New York
September 26, 2023
DardaniaNews
Showbiz

Denoncimi i fqinjve, Naimi e Mihrija mbindërtim pa leje

Fjala është për familjen e njohur Abazi.

Dikush nga banorët e lagjes Bregu i Diellit ku është banesa e çiftit Naim e Mihrije ka denoncuar se po bëhet mbindërtim në banesë nga ana e tyre, 23 vite pas luftës kur mbindërtimet ‘lulëzuan’ kudo në kryeqytet.

May be an image of fire escape

I shpejt ka qenë moderatori Naim Abazi i cili e ka dhënë versionin e tij, duke mohuar se po bën mbindërtim.

‘Jo për Zotin s’ka mbindërtim po kulmin po e ndërrojmë se na u ka kallë besoj e keni pa ! Tash fillon dimri dhe s ke qare pa e vendos kulmin . Kështu është qe 24 vjet kështu e kam ble me 2006 dhe veq po ja hjekim të djegurin e po ja vendosim të riun!’, është shprehur ai.

Dikush nga banorët ka publikuar një tjetër foto ku pretendohet se po bëhet mbindërtim dhe Naimi nuk po e thotë të vërtetën.

Nga ana e inspektoratit komunal nuk ka ende ndonjë reagim, duke e lënë të paqartë nëse punimet janë në kundërshtim me ligjin. /Prive.al

Related posts

Zeshkane dhe shumë tërheqëses, njihuni me gruan e Gold Ag

dardanianews

Nga shumat e majme që kanë firmosur te kërkesat e çuditshme, zbulohen kontratat e “Big Brother”! Më e paguara është Olta Gixhari, ndërsa Luiz Ejlli…

dardanianews

Bëhet viral momenti kur Mike Tyson mendon se Hasbulla është fëmijë (VIDEO)

dardanianews