April 19, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Deputeti i LDK’së nga Gjilani nuk jep votën për Avdullah Hotin

Deputeti i LDK’së, Fatmir Rexhepi ka abstenuar në votimin e sotëm të qeverisë që do të udhëhiqet nga Avdullah Hoti, raporton Gazeta Express.

Në votim morën pjesë 86 deputetë, 61 deputetë votuan pro, 24 kundër dhe 1 abstenim nga deputeti nga Gjilani i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Rexhepi.

Kabineti i ri i Avdullah Hotit do të ketë 16 ministri dhe 4 zëvendëskryeministra./Express/

Related posts

Bill Gates: Nëse vaksina kundër Covid-19 funksionon, do ta paguaj unë për gjithë botën

dardanianews

Kampionia e botës në kërcime me ski tani e tutje do të përfaqësojë Kosovën

dardanianews

Lajmi i fundit: Vritet kandidati i PDK-së në Pejë

dardanianews