16.5 C
New York
June 7, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

DJALI I AGIM RAMADANIT I SHKRUAN INVALIDIT TË UÇK-SË: MË MIRË NË KOLICË E I NDERSHËM, JE HEROI IM

Një militant i Vetëvendosjes sot ka fyer në mënyrën më të poshtër të mundshme, një luftëtar të lirisë, një invalid të UÇK-së.

Shpëtim Agusholli i cili ishte luftëtar i Betejës së Kosharës ka dalur publikisht kundër testeve të ardhura nga Serbia.

Për këtë arsye ka reaguar një militant i Vetëvendosjes me emrin Feim Sylka duke i thënë “trus ne kolic dhe kalbu”.

Kjo ka ngjallur reagime ekstreme. Ndër ta ka reaguar edhe djali i heroit të kombit – Agim Ramadani. Jeton Ramadani duket se ka shkruar me emocione dhe është prekur nga kjo ngjarje.

Ai i ka thënë se të dua o ushtar i lirisë.

Po ju sjellim reagimin e plotë:

Related posts

Lajmi fundit: Osmani: Mund t’i shqyrtojmë zgjedhjet e reja në veri

dardanianews

Haxhi Shala tregon çfarë mospajtime ka me Limajn dhe çka do ta bindë ta japë votën

dardanianews

Ndahet nga jeta ish-ushtari i UÇK-së në Istog, Isuf Qetaj

dardanianews