25.1 C
New York
May 23, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Thirrja e fundit për Albin Kurtin: Ju mos i lëshoni zyret, ne dalim në protestë me kamiona e bagera

Analisti politik, Krenar Shala, ka paralajmëruar protesta të mëdha në vend.

Shala përmes rrjetit social Facebook ka deklarua se zyrtarët e VV-së nuk duhet t’i lëshojnë zyret e tyre sepse këta opozitarët, duan t’i grabisin ato me dhunë.

Ndryshe, Shala gjithashtu gjatë ditës ka thënë se presidenti Thaçi, po synon që përsëri të bëhet president, dhe që ta evitojë ndjekjen e tij nga Gjykatës Speciale në Hagë, por edhe prej Gjykatës së Popullit.

“Nuk ka nevojë me i lshu zyret pa marr parasysh që kta dhunshëm po dojnë me e grabitë pushtetin për interesa meskine. Se kta po menojnë që kanë punë me Skender Hysena”, ka shkruar Shala.
https://m.facebook.com/krenar.shala/posts/10158394146028169

Related posts

Boiken Abazi kritikon Kurtin dhe largohet nga VV? Duhet një subjekt i ri për Bashkim Kombëtar

dardanianews

Dy fushëbeteja në Ukrainë, Luhansk dhe Donetsk. Batalioni rus ‘mbytet’ në lum

dardanianews

Ukraina fillon kundërofensivën në Kherson me 1 milion ushtarë, thyhen rusët

dardanianews