April 19, 2024
DardaniaNews
LajmeShowbiz

“Drenicaku” godet Kurtin: Dulla kryen punë, nuk bon rima

Aktori i njohur Jeton Zogjani apo siç njihet më shumë me rolin e ‘drenicakut’ te seriali ‘O Sa Mirë’, ka reaguar pas vendimit të qeverisë Hoti për heqjen e masës së reciprocitetit me Serbinë, duke thënë se kryeministri Avdullah Hoti kryen punë dhe nuk bën rima.

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë Hoti, është  vendosur që reciprociteti ndaj Serbisë të hiqen në mënyrë që dialogu me Beogradin të rinisë.

Kryeministri Avdullah Hoti ka shfuqizuar vendimin e datës 20 mars 2020 të qeverisë së kaluar Kurti për zbatimin gradual të reciprocitetit me Serbinë dhe vendimin e datës 30 maj 2020, për plotësim ndryshimin e vendimit të parë për këtë masë.

Pas këtij vendimi ka pasur një sërë reagimesh nga partitë dhe liderët politikë në vend. Mirëpo në lidhje me këtë vendim ka reaguar edhe aktori i njohur Jeton Zogjani.

Ai në një postim në Facebook e ka tallur Kurtin, për rimat që ai dikur i bënte, derisa e ka lavdëruar kryeministrin Hoti për vendimin e sotëm.

”Dulla kryen pune, nuk bon rima. Për rima është Mc Kresha”, ka shkruar Zogjani në Facebook.

Related posts

Babai i doli, ish i dashuri hyri, banori i ri i Big Brother VIP Albania ishte në lidhje me Kejsin jashtë shtëpisë

dardanianews

Rama: Pa Rugovën, Thaçin, LDK’në e UÇK’në nuk mund kuptohet ardhja në këtë ditë

dardanianews

Vëllau i madh dërgon direkt në nominim Bucin, Ganiun dhe Besin

dardanianews