15.7 C
New York
June 1, 2023
DardaniaNews
FeaturedSport

E fundit: Liga e Kampionëve do të zhvillohet në kete kohe

Fazat e fundit të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës të këtij sezoni raportohet se do të zhvendosen në korrik dhe gusht pasi pandemia e koronavirusit vazhdon të shkatërrojë kalendarin e futbollit.

Dhe të gjitha ndeshjet ndërkombëtare të planifikuara për në qershor ka të ngjarë të shtyhen deri në vjeshtë për të liruar rrugën për përfundimin e sezonit 2019/20.
Masa vjen, sipas televizionit gjerman ZDF, përpara konferencës s fundit të UEFA-s që do të zhvillohet sot.

Kësisoj, organizata e futbollit evropian është e vendosur që ky sezon të përfundojë – çfarëdo qoftë kostoja ekonomike apo faktorë të tjerët.

Kampionatet dhe kompeticionet evropianë për klube pritet të zhvillohen deri në fund të gushtit.

Related posts

“Këtë e ka ditur vetëm Skënder Hyseni”, shefi i truprojave tregon detaje rrëqethëse për atentatin ndaj Rugovës – ja çfarë e shpëtoi

dardanianews

VOA: Ja pse po nxiton PS me nismën për shkarkimin e Ilir Metës

dardanianews

Thaçi përcaktohet për formimin e Qeverisë së re, i kërkon Vetëvendosjes mandatarin

dardanianews