16.7 C
New York
May 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

E jashtëzakonshme: Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit

Po mbahet samiti virtual për të diskutuar rreth dialogut Kosovë-Serbi.

Merkel me flamurin e Kosovës para syve të Vuçiqit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel në samitin virtual që po zhvillohet për të trajtuar temën e dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur mbrapa saj flamurin e Republikë së Kosovës.

Kjo ndodhi para syve të presidentit serb, Aleksander Vuçiq në një diskutim të virutal.

Raportohet se ka pasur një bisedë shumë të vështirë, pasi insistimet e Kosovës dhe Serbisë janë të vijave të kundërta.

Ky takim vjen disa ditë pasi presidenti i Francës, Emmanuel Macron është takuar me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Image

Related posts

Reagon sërish Shkelzen Gashi, flet për luftën e UÇK-së dhe i ka dy fjalë për Albin Kurtin

dardanianews

Dikush po i kërkon Vjosa Osmanit të kalojë në Vetëvendosje

dardanianews

Vjosa Osmani kujton Dr. Ibrahim Rugovën në ditën e presidentit: Atë as bombat nuk e ndalën

dardanianews