2.4 C
New York
February 3, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Edhe një i infektuar me Koronavirus në Kosovë, numri shkon në 17

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se nga mostrat e marra si të dyshuara deri më tash për koronavirus, 17 kanë rezultuar pozitivë.“Janë testuar 271 mostra të dyshimta dhe gjithsej 17 prej tyre kanë rezultuar pozitive”, ka thënë ai në konferencë për media, raporton GazetaBlic.
Ai ka shtuar se gjendja e të infektuarëve është stabile dhe e mirë, përvec njërit që është më i moshuar.

Ndërsa njoftoi se deri më tash janë 17 të infektuar, një më shumë se sa ishte numri deri më tani.

Related posts

A e çon LDK-ja Kurtin në Kushtetuese nëse zgjidhet shef i Qeverisë? Veliu: Po punojmë që ai të mos bëhet kryeministër

dardanianews

Njihuni me vjehrrën bukuroshe të Marina Vjollcës, nënën e Getoar Selimit

dardanianews

Kujdes: Kjo është bima më helmuese në botë, ja si duket dhe ku rritet

dardanianews