8.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Ekskluzive: Kadri Veseli dorëzohet në EULEX

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është dorëzuar n EULEX para pak çasteve.

Burimet e IndeksOnline kanë konfirmuar se Veseli sapo ka shkuar në selinë kryesore të EULEX-it në Prishtinë.

Shkuarja e tij në EULEX është bërë me urdhër të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, pranë Dhomave të Specializuara në Hagë.

Ky zhvillim vjen vetëm një ditë pas arrestimit të ish zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe në ditën e njëjtë të dorëzimit në EULEX të ish komandantit të UÇK-së, Rexhep Selimi./IndeksOnline/

Related posts

Ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re?

dardanianews

Kadare mesazh klasës politike: Nuk mund të ketë zgjidhje Kosovë-Serbi pa Amerikën

dardanianews

Ndërron jetë aktori i njohur i humorit shqiptar

dardanianews