19.2 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

EKSKLUZIVE: Këta janë ministrat nga NISMA në Qeverinë Hoti

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe NISMA Socialdemokrate kanë nënshkruar marrëveshjen e koalicionit për Qeverinë e re të Kosovës.

Krerët e të dy subjekteve politike, Isa Mustafadhe Fatmir Limaj, kanë nënshkruar marrëveshjen e cila përmban 16 pika.

 

Sipas marrëveshjes, në Qeverinë e udhëhequr nga Avdullah Hoti i LDK-së, NISMA do të ketë pozitën e Zëvendëskryeministrit dhe të dy ministrive.

Ministritë që do t’i drejtojë NISMA në Qeverinë Hoti janë Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, raporton Lajme365.

Skender Reçica nga NISMA do të rimerr mandatin të cilin e kishte ushtruar në Qeverinë e Kosovës nën drejtimin e Ramush Haradinajt duke drejtuar me Ministrinë e Punës dhe të Mirëqenies Sociale.

Postin e Minstrit të Tregtisë dhe Industrisë do ta drejtojë Vesel Krasniqi, kuadër e NISMA-s nga bastioni i kësaj partie, Malisheva. / Lajme365

Related posts

Isa Mustafa për Express: I papranueshëm shkarkimi i Veliut, Kurti s’më konsultoi

dardanianews

Përveç Afganistanit, Biden paralajmëron tërheqje ushtarake edhe nga vendet tjera

dardanianews

Reagon Vjosa Osmani, i kundërpërgjigjet Agim Veliut

dardanianews