18.9 C
New York
June 19, 2021
DardaniaNews
Featured Shëndetësi

EKSKLUZIVE: Nga java tjetër hiqet obligimi për maskat në vendet publike

Kosova do të fillojë të lehtësojë masat anti-covid nga java e ardhshme.

Duke filluar nga e mërkura e 26 majit do kemi masa më të lehtësuara në vend, pritet heqja e orës policore, dhe lejimi i mbajtjes së dasmave, transmeton Gazeta Imazhi.

Nga java e ardhshme mund të lëvizim dhe pa maska në vende të hapura, duke mos pasur obligative mbajtjen e tyre, kështu bëjnë të ditur burime të Gazeta Imazhi brenda Ministrisë së Shëndetësisë.

Related posts

Ish-komandanti i UÇK-së trondit me deklaratën për “znacken”, Milaim Zeka spiun i shërbimeve të huaja

dardanianews

Vjosa Osmani reagon ndaj deklaratave për ndryshim të kufijve, thotë se Kosova është projekt i paprekshëm

dardanianews

Jep dorëheqje Lunaçek

dardanianews