15.7 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

EKSKLUZIVE / PDK Se Shpejti Me Kryetar Te Ri, Ja Per Ke Behet Fjale

PDK së shpejti me kryetar të ri, ky është emri i kandidatit potencial. Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka paralajmëruar reforma të thella në partinë që tash ,më e drejton, para zgjedhjeve të 14 shkurtit dhe udhëtimit drejt Hagës të kryetarit të saj Kadri Veseli. Hoxhaj ka thënë se PDK duhet të zgjedh kryetarin e ri, por që edhe Kryesia aktuale duhet të jap dorëheqje. Burime të Blic, brenda subjektit më të madh opozitare kanë thënë se reformat e paralajmëruar nga Enver Hoxhaj, do të nisin shpejt. “Fundi i këtij muaji apo fillimi i qershorit do ta gjej PDK me kryetar të ri dhe Kryesi të re “, i kanë thënë këto burime Gazetës. Partia Demokratike e Kosovës që nga themelimi i saj ka marrë rezultatin më të dobët në zgjedhjet e 14 shkurtit. Mungesa e liderit të saj Kadri Veseli, ka qenë vetëm njëra nga arsyet e humbjes, kanë dhënë zyrtarë të lartë të kësaj partie. Me apo pa kryetarin e saj, PDK tashmë ka nisur formimin e një Komisioni që do të merret me organizmin e Konventës së PDK e që nga kjo Konventë do të dalin edhe kryetari i ri por edhe organet drejtuese të partisë, siç është Kryesia e saj.

Related posts

E kryer, po diskutohen vetëm detajet e fundit – Rashica bëhet me klub të ri

dardanianews

Thirrja e rrezikshme e Gani Kocit, kundër Kurtit, Osmanit dhe shumë personaliteteve tjera, a është ky kërcënimi më i fuqishëm i bërë haptas?

dardanianews

Kryeministri izraelit të martën u drejtohet me video-mesazh popullit të Kosovës – A do ta shpallë njohjen nga Izraeli?

dardanianews