13.7 C
New York
December 10, 2023
DardaniaNews
Uncategorized

Ekskluzive: Si U Vra Barbarisht Vullnetari I UÇK-Së Gashi, Pse U Ndodh Aty Fatos Klosi E Jakup Krasniqi?!

Një rast vrasje e rëndë gjatë luftës në Kosovë, që për një kohë shumë të gjatë u mbajt fshehtë, pas luftës. Gazeta “Albania” e cilëson si vrasje brutale të vullnetarit Gashi nga Kumanova, i ardhur nga Gjermania, ndërsa po stërvitej në Burrel.

Në ditët kur shqiptarët, veçanërisht krahu që njihet në LDK si rugovist po e mbështetë lëvizjen e sërishme të krerëve të LDK-së, kah një koalicion me PAN-in, po zbardhen fakte që po e nxjerrin lakuriq mbështetjen e krimit, apo më saktë të dyshuarve që mbështetën, organizuan dhe financuan vrasje të njerëzve të pafajshëm, njerëzve që nuk pajtoheshin me atë ideologji apo parti, zakonisht pse ishin mbështetës të devotshëm të presidentit Rugova, edhe kur kishin vërejtje për joprofesionalizëm, mungesë etike etj.

Një rast të tillë e ka sjellë, nëpërmjet Fb, gazetari i njohur Maxhun Smajli, duke e postuar një shkrim të një gazete të Shqipërisë, “Albania” e 6 majit 1999, e cila në raportimin e saj, e përshkruan vrasjen e një luftëtari të UÇK-së, pa pikë faji, gjatë një reagim revoltues, pasi padrejtësisht sipas të pakënaqurve ishte keqtrajtuar disa javë duke e mbajtur të ngujuar në një bunker.

Pjesë e fshehjes së këtij krimi përmendet ish shefi i SHISH-it Fatos Klosi, dhe zëdhënësi i Shtabit të UÇK-së, që drejtohej nga drejtori politik Hashim Thaçi. Lexojeni këtë shkrim, kuptojeni se kush janë e keqja dhe e liga e Kosovës, e më tej. / GazetaSHQIPTARI.com

Related posts

“Nuk e din kur të vjen rasti më”/ Kejvinës i publikohet videoja intime nga Dubai – VIDEO

dardanianews

Profesori britanik: Me ngritjen e avionëve të vjetër pranë Kosovës, Vuçiqi bëri shfaqje të dobët

dardanianews

Votoni !!! A Duhet Ti Lejohet Kurtit Kandidimi Ne Zgjedhje ??

dardanianews