14 C
New York
December 10, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

“Eskalon” situata mes Milaim Zekës dhe Vetëvendosjes, ish-deputeti me akuza të rënda për partinë e Albin Kurtit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ditën e djeshme ka paralajmëruar se do ta padisë ish- deputetin Milaim Zeka për disa deklarata të dhëna. Lajmin e ka bërë publik, këshilltari i Albulena Haxhiut, Blerim Sallahu.

E ky paralajmërim nga ministrja Haxhiu, ka bërë që Zeka të hedh akuza të rënda ndaj Lëvizjes Vetëvendosje.

Ish-deputeti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se krerët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë shpifur për Astrit Deharin, për demarkacionin, për Amerikën dhe BE-në.

Sipas Zekës, kjo parti në pushtet ka ardhur me shpifje, abuzim dhe dhunë.

Ja shkrimi i tij:

Rreth shpifjes

11 mi km katror te Kosoves, me i kthy ne milimetra, edhe nuk munden me u barazu me shpifjet e krereve te VV-se. Prandaje kur flasin keta per shpifje, sinqerisht ta shpifin.
Kane shpife per lufte. Kan shpife per demarkacion, per pavaresi, per Ahtisarin, per Ameriken e BE, per Astrit Deharin, per Flamurin e Kosoves, e mbi te gjitha kane shpife per gjoja ekzistimin e nje marreveshje per ndarjen e Kosoves, ne mes Thaçit e Vuqiçit. Kur e pyeten Kryeministrin Kurti, ku ashte marreveshja, tha nuk e dine, sepse nuk e ka pa!!! Aha, demek, kryeministri po na folka me llafet e BIA- serbe!

VV-ja me tri gjana erdhi ne pushtet: shpifje, abuzim, dhune!

Related posts

“Kosova ka qenë pjesë e Serbisë, u aneksua nga bashkësia ndërkombëtare”, mediat e Beogradit në ekstazë pas deklaratave të Presidentit kroat: Bravo vëlla serb!

dardanianews

LDK PO SILLET RRETH BOSHTIT, APO PA DALJE NGA RRETHI I ZEROS

dardanianews

“Sllobodan Millosheviqi kishte preferuar Veton Surroin për kryeministër në vend të Bujar Bukoshit“

dardanianews