28.1 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Familja e Haki Imerit: Me Hashim e Gani Thaçin e përfundojmë muhabetin pas epilogut të Gjykatës Speciale

Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imerit, ka reaguar ndaj disa zërave kritik që u janë bërë atyre në kohën e fundit.

Ata kanë sqaruar se Facebookun me emër ‘Haki Imeri’ e administrojnë djali i Hakiut, vëllai i vogël i Hakiut dhe një nip i Hakiut.

Ndërsa sipas tyre, skenarët e tjerë si ai datës 22 nëntor i vitit 2016 e menaxhon Hashim Thaçi.

Kjo familje, përmes këtij sqarimi kanë thënë se, me Hashim Thaçin dhe vëllain e tij Ganiun do të përfundojnë muhabetin e tyre pas epilogut që do të jap Gjykata Speciale.

Postimi i plotë:

Sot, eshte bere nje postim i cili aludon se faqen e Haki Imeri e mbajne njerz qe nuk kane lidhje me Hakiun. Nje sqarim per opinionin.

Kete faqe e administrojne djali i Hakiut, vellau i vogel i Hakiut dhe nje nip i Hakiut. Ndersa skenaret e tjere si ai i dates 22 nentor 2016 e ketej i manegjon Hashim Thaci permes atyre qe i ka shendrruar ne instrumente te turpshme.

Thone; ska “Fis pa nje pis” .Kushdo qe keni interese te dini per ne ne kemi thye tabune se Baci ka drejte se eshte me i vjetri, se Bali ka thene… duhet respektuar per shkak te moshes… , se Axha i madh eshte ne vend te Babes… e shabllone tjera qe shoqerine tone e kane derguar ne humnere.

Duhet te dihet se keso formash e linqojne individin dhe shoqerine , konstrukte te tille duhet te bien gjithe andej.

Hashim Thacin po e pengon shume fakti qe tere familjen nuk po ka mundesi ta kap, instrumentalizoje per qellime te veta.

Me Hashim Thacin dhe Gani Thaçin e perfundojme muhabetin pas epilogut qe e jep Gjykata Speciale.

Related posts

Fakte “historike”, pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike

dardanianews

Vrau 3 vajzat, “nëna monstër” kishte një lidhje jashtëmartesore

dardanianews

Mizoritë nuk kanë fund, publikohet audio: Gratë ruse u japin leje burrave ushtarë të përdhunojnë gratë ukrainase

dardanianews