5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Fatmir Limaj “kthehet” në PDK

Gazetari Milaim Zeka ka thënë se rikthimi i Fatmir Limajt në Partinë Demokratike të Kosovës do ta fuqizonte shumë këtë parti.

Zeka tha se lufta brenda PDK-së është shumë e theksuar madje e ka quajtur “parti me shumë tareq”.

“Dorën në zemër nëse Fatmir Limaj kthehet në Partinë Demokratike të Kosovës munet me pasë një rol shumë pozitiv dhe një fuqizim shumë të madh të PDK-së. Lufta e brendshme brenda PDK-së ka qenë shumë e theksuar, ka qenë një parti me u shprehë popullorqe, me shumë tareq. Do të kemi një luftë të ashpër ose një fuqizim i PDK-së dhe VV-së, Unë i shohë këto dy parti në koalicionin paszgjedhor sepse nuk do të kemi më vija të kuqe”, tha Zeka.

Related posts

Kastriot Myftarai e ofendon rëndë hoxhën Elvis Naçin – O Elvis ti je vetëm një vjedhës dhe mashtrues

dardanianews

“Oj lavire”, konsulli më i ri i vendit dikur përdorte gjuhë të rëndë ndaj gruas që u paraqit si e dashura e babait të tij

dardanianews

Diskutime të ashpra për Karaçevën në Komisionin për Siguri, përmendet shkarkimi i Rashit Qalajt

dardanianews