25.4 C
New York
August 20, 2022
DardaniaNews
FeaturedLajme

Fjolla Morina e turpëron Berat Buzhalën, pasi ajo përkrah Albin Kurtin

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, ka reaguar ndaj ish deputetit të PDK-së dhe gazetarit Berat Buzhala, pasi ky ia përmendi emrin në një postim në Facebook, pasi që Fjolla Morina kishte përkrahur Albin Kurtin.

“Shumë pak njerëz serioz merren me ty. Kryesisht je për argëtim. Për me dhënë mendime është Veton Surroi, Albini, Glauku e këta, ty të këna veç për argëtim”, ka reaguar Fjolla Morina.

Postimi i saj i plotë:

Berat, shkruje statusin pa u viktimizu. Mos u mundo me lujt viktimën sepse nuk je aq relevant sa po e bon veten. Shume pak njerez serioz merren me ty. Kryesisht ti je per argetim, pra nifar show bizi argetus i politikes. Per me dhane mendime eshte Veton Surroi, Albini, Glauku e keta, ty t’kena veq per argetim.

Si gazetar ishe dasht me e respektu fjalen e lire te tjerve pa i nençmu njerzt. Mos e kerko per veti, respektin qe nuk e ke per te tjeret.

Une jam nji prej njerzve te show bizit, por edhe une votoj, edhe une anoj politikisht, me kaqikun tem, pa pretendu kurgjo ma shume se veten.
Pavarsisht teje, un e respektoj mendinin tond dhe mendoj qe ti duhesh me pas lirine me u shpreh. Kshtuqe qite t’keqtit, mos ta nin, argetona siq na ke argetu deri tash.

Related posts

Nëna e Vjosa Osmanit, një nga mijëra infermieret në Kosovë që janë në vijën e frontit ndaj Covid 19

dardanianews

“Ja dokumenti për ta goditur Vjosa Osmanin dhe LDK-në”, paralajmërohet partia e re nga Osmani me 9 deputetë të LDK-së

dardanianews

SAIM TAHIRAJ: KOMANDANT SALI, TI ISHE Ç’DO HERË I PARI, TI ISHE Ç’DO HERË FITUES, TI JE HERO DHE IDOLI IM!

dardanianews