21.3 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Flasin nga aeroporti, tregojnë se deri kur do të jenë të pezulluara fluturimet

Zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari”, Valentina Gara, konfirmoi pezullimin e fluturimeve nga Zvicra, Gjermania, Franca dhe Italia.

Ajo tha se sipas vendimit të qeverisë vendimi hynë në fuqi prej nesër në ora 15:00 dhe pezullimi do të mbetet deri në një vendim tjetër nga shteti.

Po ashtu, për udhëtarët që e kanë pasur të aranzhuar udhëtimet pas datës 13 mars, ajo i ka këshilluar që të njëjtit të flasin me kompanitë ajrore.

“Për detajet tjera të fluturimit tuaj pas kësaj date udhëtarët të kontaktojnë me kompanitë ajrore relevante”, tha ajo.

Related posts

Reagon ashpër IKSHPK pas grumbullimit të njerëzve në Prishtinë- Kjo situatë është e pa tolerueshme!

dardanianews

Përmbysje tek votat me postë – LDK ia “merr” PDK-së këtë komunë

dardanianews

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

dardanianews