22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Ekskluzive Featured Lajme

Foto ekskluzive: Lumir Abdixhiku dhe kandidati i LDK-së për Prishtinën – arkitekti i njohur!

Është zbuluar edhe zyrtarisht kandidati i LDK-së për Prishtinën. Bëhet fjalë për arkitektin e njohur, Përparim Ramën, i cili ka marrë besimin e partisë.

Indeksonline ka realizuar disa fotografi të kryetar të partisë, Lumir Abdixhikut së bashku me kandidatin, Përparim Rama.

Fotot janë realizuar në një pjesë të kryeqytetit.

Ndryshe, Rama qe një kohë është duke jetuar në Londër.

The architect Mr. Përparim Rama is appointed in the position of a curator for representing Republic of Kosovo in the Venice Biennale - News - Ministry of Culture, Youth and Sport

Vlen të theksohet se kandidaturën për kryetar të Prishtinës deri më tash e kanë konfirmuar Daut Haradinaj i AAK-së. Kurse, ende nuk dihet nëse do të rikandidojë për një mandat të tretë Shpend Ahmeti. /Indeksonline

Related posts

Alarmon gazetari ndërkombëtar: Policia ta ruaj Donika Gërvallën, mund të bëhet atentat ndaj saj

dardanianews

AKSIDENTOHET DJALI I PRESIDENTIT THAÇI

dardanianews

Një grua nga ky qytet i Kosovës, dorëzon në polici 10 eurot që i gjeti në rrugë, kërkohet personi që i kanë humbur

dardanianews