21.3 C
New York
June 25, 2022
DardaniaNews
Featured Sport

E rëndë nga Argjentina, dy binjakët futbollistë humbasin jetën në një aksident rrugor/ 6 vite te Barcelona

Futbolli argjentinas është në zi teksa në një aksident rrugor të shtunën, humbën jetën dy binjakë futbollistë. Bëhet fjalë për 27-vjeçarët Ariel dhe Maxi Rolon teksa makina në të cilën udhëtonin pasi humbi kontrollonin u përplas me pemën.

Goditje së cilës për fatin e keq dy binjakët nuk mundën t’i mbijetonin. Sa i takon karrierës së tyre, mëi famshmi ishte Maxi Rolon i cili për gjashtë vite ka qenë pjesë e Barcelonës B, madje klubi katalanas reagoi për aksidentin të cilin u përfshi ish-futbollisti i tyre duke shprehur keqardhjen në rrjetet sociale.

Së fundmi, Maxi ishte pjesë e Atletico Union Casildense, ekip që bënte pjesë në një turne regjional në Argjentinë. Sakaq, Ariel Rolon aktivizohej në radhët e Huracan di Chabas.

 

Related posts

Thaçi pas takimit me ambasadorët: Do të këshillohem me partitë se çfarë do të bëjmë pas shkarkimit të Qeverisë

dardanianews

Kur filloi ndërtimi i saj? Historia ekskluzive e katedrales serbe në oborrin e UP-së

dardanianews

“Shite lopën e shpëtone babën në spital privat”- kërkesa skandaloze e mjekut ndaj djemve të pacientit që nuk kishin para

dardanianews