15.7 C
New York
June 1, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Fyhet rëndë Adem Jashari nga vëllau i Avdyl Rexhepit: “Kush i ka thanë atij me dekë për Kosovë”, reagon OVL-ja!

Gazetari maqedon Zoran Bozhinovski, gjatë ditës së sotme, ka publikur një video, ku protagonist të videos janë, Qani Rexhepi vjehrri i djalit të Mulla Sulës, njëherit edhe shef i medresës, Kadri Krasniqi i punësuar në medresenë Isa Beu, Bekim Dibrani dhe Fevzi Jakupi, shkruan GazetaBlic.

Sipas publikimit të Bozhinovskit, personat në fjalë, duke shkuar për të marrë mirënjohje nga OVL-UÇK e Kosovës, kënaqen me muzikë sërbisht në veturë dhe e shajnë e fyejnë rëndë Adem Jasharin duke thënë se: “Kush i ka thënë aty me vdekë për Kosovë”.

Kjo video tashmë i ka rënë në sy edhe kryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj.

Haradinaj tha për GazetaBlic se mirënjohja i është dhënë vëllaut të protagonistit të kësaj video, Qani Rexhepi, Avdyl Rexhepit.

Ai shton se nuk do të marrin masa ndaj Avdyl Rexhepit, pasi ai nuk është përgjegjës për veprimet e vëllaut të tij

“Mirënjohjen e ka marrë vëllau i tyre, Avdyl Rexhepi, dhe mirënjohjen që e ka marrë për kontributin e tij gjatë luftës, nuk ia revokojmë për shkak se ai që shihet në videon në fjalë është vëllau i Avdylit”.

Tutje Haradinaj thotë se ata kanë dyshime rreth kësaj video pasi është publikuar nga një gazetarë i cili sipas Haradinaj çdo gjë e nxerrë jashtë kontestit.

“Për shkak se videoja është publikuar nga gazetari në fjalë, ne kemi dyshime, ai dihet për veprimet dhe shkrimet e tij, por mesa duket vëllau i Avdylit dhe gazetari janë shokë”.

Haradinaj tutje nuk e komentoi përmbajen e videos ku fyhet rëndë Adem Jashari.

Në vazhdim ndiqeni videon në fjalë ku përdoren fjalët fyese ndaj Adem Jasharit!

Related posts

Horror! Nëna vret vajzën, kapet lakuriq në rrugë me kokën e prerë të fëmijës në qese (FOTO)

dardanianews

Tjetër tragjedi në Serbi/ Nga të shtënat me armë raportohen tetë persona të vrarë

dardanianews

Endri Shabani: Avni Rustemi vrasës me pagesë, t’i hiqet emri nga sheshi në Tiranë

dardanianews