13.6 C
New York
April 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Veprimtari i LDK-së i reagon ashpër Gërvallës pasi kritikoi Mustafën: Ja pse u largove nga LDK-ja

Veprimtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Fatmir Bajraj, i ka reaguar ish-kryetares së Degës së LDK-së në Gjermani Donika Gërvallës, për deklaratën e saj të fundit.

Gërvalla i ka reaguar dje kryetarit Isa Mustafa, i cili kishte thënë se qytetari nuk vendos kush do të qeveris me popullin, pasi vota vendos vetëm për deputetët. Ajo kishte thënë se mendësia si kjo e Mustafës po e “peng LDK-në dhe nëse nuk rezistojnë nëndegët dhe degët e LDK-së, atëherë klani PDK brenda “Lidhjes” nuk ka për ta lëshuar deri sa të pushojë së ekzistuari”.

 

E Bajraj, teksa ia ka kundërpërgjigjur Gërvallës, ia ka kujtuar asaj largimin nga LDK-ja, teksa ka thënë se ajo kishte rënë pre e ambicieve egocentriste për pushtet të klaneve dhe grupeve intriguese kundër LDK-së, përcjell Bota sot.

“Ju zonja Gërvalla, me këtë mendësi dhe qasje destruktive, mund të gjeni dhe digjni edhe ndonjë Bulliq brenda LDK-së dhe t’i faturoni n’politikë, fatin e zonjës, Edita Tahiri, z.Nexhat Daci, z.Fatmir Sejdiu, por në fund do të dëmtohet profili i tyre dhe jo i LDK-së”, ka shkruar ndër tjerash Bajraj.

 

Reagimi i tij i plotë:

Zonjës së nderuar, Donikë Gërvalla

LDK-ja, është Kështjellë e fortifikuar dhe me Bedena t’lartë e t’thepisur – s’pushtohet dot nga jashtë !

Zonja Gërvalla:

“Mendësi “akademiku”, jo mahi.

Related posts

Njihuni me Presidenten që po ‘çmend’ liderët botërorë me format e sajë !

dardanianews

Kush është “Zonja e Vdekjes” që po tmerron rusët? Snajperistja ukrainase rikthehet në shërbim për të vrarë okupatorët

dardanianews

“The Objective”: Spanja po e përgatit kthesën historike për pozicionin karshi Kosovës

dardanianews