9.1 C
New York
April 20, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Gjendet i vdekur një person në Fushë Kosovë, policia jep detaje

Një person i moshë 59 vjecare është gjetur i vdekur gjatë ditës së sotme në rrugën “Epiri” në Fushë Kosovë.

Rastin për IndeksOnline e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi.

Ai ka bërë të ditur se për rastin është njoftuar prokurori i cili ka kërkuar që trupi i viktimës të dërgohet për obduksion në IML.

“Më, 11.04.2020 në ora 08:25 min, policia është njoftuar se në rr. “Epiri” në F. Kosovë, në një shtëpi është një person i alivanosur.

Njësit policore se bashku me auto-ambulancën kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe më pas në ora 08:55 min, mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës mashkull, viti i lindjes 1961. Lidhur më rastin është njoftuar prokurori i cili ka kërkuar që viktima të dërgohet për obduksion në IML”, ka thënë Krasniqi për IndeksOnline.

Related posts

U shfaq me kunatin e Lulzim Bashës? Flet Dritan Leli

dardanianews

Mbahet mbledhja e rregullt e SHBK “Salih Çekaj” në Zvicër, anëtarësohen edhe dy anëtarë tjerë

dardanianews

Bislimi tregon për herë të parë raportin në mes Kurtit dhe Konjufcës

dardanianews