11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Lajme

Gjinovci: Grenell një dështak në ikje, asnjë sukses se ka deri tani

Edhe Rron Gjinovci nga shoqëria civile, i ka reaguar ambasadorit amerikan për dialogun Kosovë Serbi, Richard Grenell, pasi ky i fundit ka kritikuar ish-kryeministrin Albin Kurti.

Në një postim në Facebook, Gjinovci e ka quajtur “të dështuar” Grenellin, përcjell Bota sot.

Ai ka ironizuar me zyrtarin amerikan, duke thënë se “marrëveshjen historike” Kosovë-Serbi, nuk ia ka publikuar asnjë medium në Amerikë.

Reagimi i plotë i Gjinovcit:

Grenelli është i dështum në Amerikë. Asni sukses s’e ka dej tash, a skandale sa dush. Malëveshjen histolike KS-SRB s’ja ka qitë asni medie amerikane sepse nuk ishte historike. Momentalisht ai është thjesht dhe vetëm: një zyrtar dështak në ikje, i administratës Trump.

Related posts

Veliu gozhdon Vjosa Osmanin: Përkthyese e Thaçit, s’ke guxuar të garosh në Prishtinë

dardanianews

Jep dorëheqje kryetari i degës së LDK-së!

dardanianews

E infektuar me koronavirus, çfarë po bën Eliza Hoxha rrugëve të Prishtinës!

dardanianews