23.8 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti.

Grenell e ka shpërndarë postimin e ambasadorit Philip Kosnett në rrjetin social TWitter ku Kosnett tha se ishte i kënaqur që po mbahet kjo seancë.

“Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën e mocionit të votëbesimit”, shkruan Kosnett.

‘’Siç i kam thënë Kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, ka thënë Kosnett.
Ndryshe, shtetet e BE’së përmes ambasadave të tyre kanë kërkuar që të mos votohet mocini i mosbesimit derisa të përfundoj situata me pandeminë. /Express/

Related posts

“LDK-ja partia e vetme që dha pushtet për shtet”, nëse shkohet në zgjedhje kjo parti do të dal e para – flet analisti i njohur

dardanianews

“Biden e ngriti çështjen e Kosovës në bisedën e parë me Merkelin, është për t’u habitur”

dardanianews

Qeveria sot shfuqizon vendimin për karantinim të tri qyteteve

dardanianews