19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Haki Abazi nuk përmbahet: E quan Isa Mustafën komunist parazit dhe e krahason me Rrahman Morinën

Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, nuk është përmbajtur teksa e ka quajtur liderin e LDK-së, Isa Mustafën, ‘komunist parazit’.

Ai në Facebook ka krahasuar atë me Rrahman Morinën, derisa Mustafa ka qenë në një intervistë për një nga televizonet vendore.

“Kur flet një komunist parazit, i cili nuk ka fituar asnjë palë zgjedhje; dhe ai flet për rregullat e ekonomisë së tregut dhe vlerat demokratike, më kujton fjalët e Rrahman Morinës se këtu ka hyrë një dreq i madh. Po duket se tanimë e kemi gjetur por nuk është një por është edhe Bukoshi dmth kanë qenë tre në shërbim të kryedreqit”, ka shrkuar Abazi.

Related posts

Mustafa komenton darkën e mbrëmshme në Berlin, Kurtin nuk e quaj tradhtar

dardanianews

Banorët i kthyen shpinën, por i gjithë publiku qenka me Luizin (Foto) kjo vërteton gjithçka

dardanianews

Pacolli thotë se i është anuluar leja për aterim në Aeroportin e Prishtinës për aeroplanin e tij

dardanianews