5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Sport

Haxhi Krasniqi e nokauton Boselin, kampion bote

Mrekulli, Haxhi Krasniqi është mbreti botës. Shqiptari i parë në histori të boksit, kampion i botës në versionin WBA/IBo në kategorinë gjyymë të rëndë.

Në rundin e tretë, Krasniqi me të djathtën e tij, e hodhi në tokë gjermanin.. Krasniqiinokauton gejrmanin. Fitorja e 51 në karrierl, e 19 me nokaut.

Rundi i dytë, filloi me disa goditje si të njërit po ashtu edhe boksierit tjetër. Emocione të mëdha. Edhe Bosel është i rrezikshëm.

Rundi i parë, duke matur forcat dhe nuk ka pasur ndonjë goditje të fortë.

Related posts

A DO TË KETË PROTESTË NGA VV MË 4 MAJ – FLET ALBIN KURTI

dardanianews

E quajti përkthyese të Hashim Thaçit, Vjosa Osmani e bën horë Astrit Haraqin

dardanianews

Saim Tahiraj: Aleanca e kuqe në ofenziv të pakomoromis kunder LDK-së

dardanianews