5.6 C
New York
December 9, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajmeShëndetësi

Hetem Ramadani me këshilla se si të mbrohemi nga coronavirusi

COVID-19, i njohur si coronavirus, vazhdon të përhapet në gjithë botën dhe tashmë raste të të infektuarve janë konfirmuar edhe në Kosovë. Disa nga të prekurit përjetojnë simptoma të lehta dhe shërohen, derisa të tjerat kanë simptoma më të rënda, ndërsa një numër prej tyre kanë përfunduar me fatalitet.

Derisa duhet zbatuar masat bazë për ta parandaluar infeksionin, për shëndetin tuaj mund të kujdeseni edhe duke i ndjekur disa këshilla për ushqimet që duhet konsumuar.

Medituesi dhe studiuesi i fizikës kuantike e mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, konstaton se përbërësit e ushqimeve që ai i rekomandon, rritin imunitetin e organizmit dhe në këtë mënyrë na mbrojnë nga infeksionet e ndryshme të shkaktuara nga viruset apo bakteret.

Përdorimi i tyre rrit mundësinë për të jetuar shëndetshëm dhe zvogëlon ndjeshëm gjasat për t’u infektuar. Edhe nëse prekemi nga virusi i njohur si COVID-19, pasojat vdekjeprurëse janë dukshëm më të vogla.

Në videon e mëposhtme janë disa këshilla të Hetem Ramadanit se si të mbrohemi nga coronavirusi.

Si te mbrohemi nga KoronaVirusi!

Posted by Hetem Ramadani on Friday, March 13, 2020

Related posts

Shifër marramendëse, kaq paguhen ekstra banorët për të qëndruar sa më gjatë në Big Brother VIP

dardanianews

Naim Miftari: Ja raporti gjerman që e përshkruan Thaçin “koka e krimit në Kosovë”, kjo është arsyeja që Thaçi deshi t’i hakmerret Gjermanisë

dardanianews

E konfirmon Vjosa Osmani: Seanca mbahet nesër, unë nuk kam votuar pro!

dardanianews