22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Lajme Sociale

Hoxha nga Drenasi fal Bajramin me tirqi dhe plis

Muslimanët edhe në Kosovë po kremtojnë festën e Fitër Bajramit, festë kjo që vjen pas agjërimit të muajit të Ramazanit.

Për shkak të pandemisë të krijuar nga Covid-19, edhe këtë vit, është hequr dorë nga ceremonia e manifestimit tradicional të kësaj feste.

Bajrami është falur në të gjitha xhamitë e vendit.

Por një hoxhë nga Drenasi ka marrë vëmendjen jo pak. Arsyeja është se sot ai e ka falur namazin i veshur me veshje tradicionale, tirqi e plis.

 

Related posts

Çun Lajçit i vjen një thirrje telefonike nga Sali Berisha, ja çfarë porosie i dërgoi

dardanianews

Walker bëhet Këshilltar i Thaçit

dardanianews

Nëna nga Vushtrria: Vëllezër e motra më ndihmoni, s’kam çka ju qes fëmijëve në sofër!

dardanianews