31.3 C
New York
June 26, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Inteligjenca amerikane trondit të gjithë: Ja sa milion njerëz humbën jetën nga koronavirusi në Kinë

Prej ditësh ka plasur një debat mes SHBA-së dhe Kinës për numrin e vik timave në vendin e origjinës së koronavirusit.

Nga mediat nderkombetare thuhet Zyrtarët e Inteligjencës Amerikane kanë përgjuar të dhënat në Kinë, duke arritur në konkluzionin se numri i personave që v’diqën nga koronavirusi është 21 milionë, ndryshe nga raportimi zyrtar ku thuhej se 81 mijë persona u prekën dhe u shënuan vetëm 3300 viktima siç raportojnë autoritetet kineze.

Një raport i mëparshëm i inteligjencës i lëshuar nga SH.B.A. që Kina fshehu shkallën e shpërthimit u refuzua shpejt nga zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Hua Chunying.

Zyrtarët amerikanë thonë se raporti është vërtetuar dhe është konfirmuar se mbyllja e numrave të telefonave ishte si rezultat i v’dekjeve të shkaktuara nga koronavirus.

“Telefonat celularë janë një pjesë e domosdoshme e jetës në Kinë dhe mbyllen vetëm kur përdoruesi ka v’dekur”, thuhet në raport.

Related posts

Së shpejti Përputhen VIP, cilat personazhe do i bashkohen emisionit në kërkim të dashurisë

dardanianews

Geci e shpërndan një video të Azem Hajdari ku i thotë Thaçit “të rrehi si qenin more pis…!

dardanianews

Lajmi i fundit: Novosti; Përplasen Vjosa Osmani e Aleksandar Vuçiq, tensionohet takimi i “Brdo-Brijunit”

dardanianews