10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Ish-truproja e presidentit Ibrahim Rugova “befason“me deklaratë për Hashim Thaçin

Ish-truproja e presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci vite më parë në emisionin e Besim Dinës ka rrë fyer momentin kur presidenti i tanishëm i Kosovës, Hashim Thaçi, i kishte lëshuar dy granata dore në duar, pasi Merovci i kishte thënë se ishte bërë paqësor dhe nuk po dëshiron luftë.

Sipas tij Thaçi këto granata i ka marrë me vete që mos binte në duar të serbëve dhe ishte i gatshëm të vetëvritej.

Related posts

Serbia shpall konkurs për pranimin e mjekëve në Kosovë

dardanianews

Mbresa nga vizita në Ekspozitën fakto-grafike, si vlerë kombëtare historike, kushtuar simbolit të trimërisë, urtësisë, sakrificës dhe paqes

dardanianews

“S’ka vija të kuqe për PDK-në”, vjen reagimi si asnjëherë më parë i Gecit: Kjo është tradhti – ja çfarë thotë për Mustafën e Hazirin

dardanianews