14 C
New York
December 10, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Ja deri në sa ora do të mund të punojnë furrat, barnatoret dhe marketet

a deri në sa ora do të mund të punojnë furrat, barnatoret dhe marketet
Sipas vendimit të ri të Qeverisë së Kosovës, marketet, barnatoret dhe furrat do të mund të punojnë deri në orën 22:30.

Deri në orën 22:30 po ashtu edhe është i lejuar qarkullimi i njerëzve, i cili do të bëhet në orare të ndara, të bazuara nga numri i parafundit personal i letërnjoftimit.

Related posts

Kosovarët të hënën duhet t’i fikin të gjitha dritat nëpër shtëpitë e tyre për 2 minuta

dardanianews

“A po don me protestu i merr 5 euro”? Një person tregon si i pagua sot në “provën” për protestë të organizuar nga VV

dardanianews

Vëllai i heroit të kombit Sali Çekaj godet strukturat e LDK-së

dardanianews