19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Kjo komunë e Kosovës po ofron internet falas në qytet dhe deri tek fshatrat e thella

Nënkryetari i komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli ka njoftuar se në këtë komunë është duke u instaluar platforma free wifi nëpër tërë qytetin dhe nëpër fshatra të thella të kësaj komune.

Gjatë ditës së djeshme Ismajli ka njoftuar se kjo platformë po bëhet për herë të parë në Kosovë dhe se po bëhet për të mbështetur fushatën #rriNshpi.

Përveç qytetit të Gjilanit, internet pa pagesë do të ketë edhe në fshatarat e thella.

”Mbështetja më e veçantë që vie përgjatë këtyre ditëve është platforma falas e rrjetit wifi nëpër gjithë qytetin dhe nëpër fshatra të thella. Krejt kjo punë po vie falë kompanisë “Telkos net”, apo siç e kemi njohur deri më tani, “Orange net” e cila po e lanson platformën e quajtur free zone në Komunën e Gjilanit”, ka shkruar Ismajli.

Related posts

Rezultatet: Ja kë votuan shqiptarët për të larguar sonte nga Big Brother

dardanianews

U hodh në lumë së bashku me tre fëmijët, zbulohen mesazhet dhe tradhtia në telefonin e burrit të Alma Arrazit

dardanianews

Kërkesa të mëdha për të parë filmin, Luizi tregon si t’u bëhet zgjidhja biletave

dardanianews