31.3 C
New York
June 26, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Ja sa është mbushur fondi i qeverisë “Kurti”, i ndihmuar nga mërgata dhe kosovarë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ditë më parë ka kërkuar nga diaspora që ta ndihmojnë qeverinë me mjete financiare, për të luftuar koronavirusin në Kosovë.

Kurti ka njoftuar se qeveria ka hapur një llogari të posaçme, dedikuar menaxhimit të pandemisë.

Sipas tij, të gjitha mjetet do të shkojnë në mbështetje të të gjitha aktiviteteve të ministrive, të cilat kanë nevojë financiare shtesë për ta zvogëluar ndikimin e pandemisë në sektorin e caktuar.

E zëdhënësi i Vetëvendosjes, Arlind Manxhuka ka bërë të ditur se brenda një dite mërgata ka dhuruar rreth 100 mijë euro në fondin emergjent.

“Mërgata për një ditë afro 100 mijë euro për fondin emergjent. Ajo solidarizohet si gjithnjë me vendlindjen dhe beson në qeverisjen e re. Po ashtu i jep përgjigje cinikëve që s’besojnë asgjë dhe kukasin gjithandej:, ka bërë të ditur Manxhuka përmes një po stimi në FCB.

Related posts

Ky test i gjakut mund të identifikojë mbi 50 lloje të kancerit

dardanianews

LAJMI I FUNDIT: Ky është kandidati i LDK-së për Kryeministër

dardanianews

Simptoma e re e çuditshme që po ndiejnë personat e prekur nga coronavirusi, këto janë rrëfimet e tyre

dardanianews