April 19, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

Këta janë emrat e ministrave të LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës ka caktuar emrat e ministrave në qeverinë Hoti e cila pritet të votohet nesër në ora 11:00.

IndeksOnline ka siguruar listën e emrave të ministrave dhe të zv/kryeministrit.

Në mesin e tyre nuk ndodhet edhe emri i Lumir Abdixhikut, ministrit në detyrë të Infrastrukturës dhe ambientit:

Driton Selmanaj, zv/kryeministër
Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratë Publike
Hikmete Bajrami, Ministre e Financave
Arban Abrashi, Ministër i Infrastrukturës
Anton Quni, Ministër i Mbrojtjes
Armend Zemaj, Ministër i Shëndetësisë
Besian Mustafa, Ministër i Bujqësisë
Vlora Dumoshi, Ministre e Kulturës

 

Related posts

Skandaloze: Stafi mjekësor shikojnë Big Brother në orar të punës, pacientët sillen në korridore

dardanianews

Haki Abazi nervozohet keq, e lëshon studion teksa flitet për marrëveshjen e Washingtonit

dardanianews

“Në trazirat e 2004, në KFOR na bërtitën fort, Thaçi na gjuajti fajin, Rugova ma kapi këmbën”

dardanianews