6.5 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

Klina, Vitia dhe Malisheva dalin nga karantina

Qeveria në detyrë ka marrë vendim që të lirohen nga karantina komunat e Klinës, Vitisë dhe Malishevës.

Përmes një komunikate drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se vendimi është miratuar me kërkesën e Ministrisë së Shëndetësisë.

“Ndryshimet dhe plotësimet e miratuara do të shfuqizojnë pjesët e vendimit që ndalojnë hyrje-daljet në komunat e Klinës, Vitisë dhe Malishevës. Vendimi është miratuar me kërkesën e Ministrisë së Shëndetësisë dhe obligon të gjitha Institucionet e Republikës së Kosovës të ndërmarrin veprimet e nevojshme për zbatimin e tij”, thuhet në komunikatë.

Related posts

Halë në sy për tanket ruse: Kjo është ‘Shtiza’ amerikane që po bën kërdi në Ukrainë

dardanianews

Xhaviti duhet të jap llogari për vrasjet e luftës dhe të pasluftës”, Haliti i kundërpërgjigjet ashpër Haki Abazit

dardanianews

“Kosova i përket Këshillit të Europës” – Vuçiqi i mllefosur me Gjermaninë, shfryhet me vajtim

dardanianews