10.6 C
New York
December 4, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Qeveria sot shfuqizon vendimin për karantinim të tri qyteteve

Qeveria në detyrë është duke e mbajtur një mbledhje online, ku pritet të shfuqizohet vendimi për ndalimin e hyrje-daljeve edhe për tri komuna të Kosovës.

Merret vesh se bëhet fjalë për daljen nga karantina për Klinën, Vitinë dhe Malishevën.

Deri më tani nga karantina janë dalë Prishtina, Prizreni, Mitrovica e Veriut, Ferizaj, Suhareka e Banja e Malishevës.

Këto masa lehtësuese vijnë pas uljes së numrit të të prekurve me Covid-19, derisa ka rritje të numrit të të shëruarve. Megjithatë, lirimi nga masat e plota do të jetë gradual dhe në disa faza.

 

Related posts

3-vjeçarja me sëmundje të rrallë, nëna apelon për ndihmë: Lutje shqiptarëve për ta çuar jashtë shtetit, është shumë rëndë

dardanianews

ZYRTARE: Armand Duka zgjidhet zv.president i UEFA-s

dardanianews

Gjukanoviq: Serbia po ia bën sot Malit të Zi atë që i bëri Kosovës gjatë viteve 90-ta

dardanianews