11.2 C
New York
March 23, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Kryetari i OVL-UÇK e fyen keq Albin Kurtin

Kryetari i OVL së UÇK-së, Hysni Gucati, ka goditur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për siç ka thënë se kanë pritur shumë nga kjo Qeveri.

Gucati përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se shumëkush priste me padurim që të vinte në krye të shtetit “shpëtimtari”, por se sipas tij shpresat e votuesve dhe të atyre që e mbështetin Kurtin u venitën që në ditën e parë të fitores së tij.

Sipas Gucatit, Kurti çdo ditë po duket më minor, më i pafuqishëm, mashtrues e mohues i realitetit.

“Qeveria e Kurtit është qeveri e maskave, e premtimeve fallso, e inateve, e urrejtjes ndaj klasës çlirimtare të cilën e goditën sa ishin në opozitë por edhe kur erdhën në pushtet. Është qeveri që dështoj që në fillim, sepse merrej me kotësira”, ka shkruar Gucati.

Related posts

Marrëveshja mes Rusisë dhe Ukrainës për grurin pritet të nënshkruhet të premten në Turqi

dardanianews

Ramush Haradinaj bleu 200 hektarë të shtetit me 3.75 euro arin (Dokument)

dardanianews

Kërkohet të lejohet tërheqja e 20% të parave nga Trusti

dardanianews