23.2 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Kurti shkarkon kryeshefin ekzekutiv të Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në një konferencë për media ka thënë se drejtori ekzekutiv i Ujësjellësit Rajonal “Prishtina” është liruar nga detyra dhe është kthyer në pozitën e mëhershme si drejtor për konsumatorë.

“Këtu jemi sot bashkë me misistren e Ekonimisë për shkak se është mbajtur mbledhja e jashtëzakonshme nga bordi i përkohshëm i Ujësjellësit në të cilën është vendosur të shkarkohet zëvendës kryeshefi ekzekutiv dhe është kthyer në pozitën e mëparshme si drejtor për konsumatorë, gjithashtu vlen të theksohet nuk është shkarkuar auditori i brendshëm që kishte kryer punën e tyre me profesionalizëm”, ka bërë të ditur Kurti.

Related posts

A u tërhoq Putin nga pushtimi i Ukrainës pas telefonatës së Biden? Flet zyrtari i lartë amerikan

dardanianews

Nuk do ta besoni se me ke u takua para pak minutash Albin Kurti

dardanianews

Kurti do të takohet me Vuçiqin, në praninë e Merkelit dhe Macronit në Slloveni

dardanianews