26.7 C
New York
May 26, 2024
DardaniaNews
Lajme

Kush e vrau Ahmet Krasniqin?! – Historinë e padëgjuar e rrëfen Naser Vllasi

Bashkëluftetari i Agim Ramadanit, Naser Vllasi i njohur me nofkën ‘Kobra’ ka bërë një rrëfim ekskluziv për emsionin ‘Gallatë me Arben Ahmetin’ në Kanal10.

Ai ka folur edhe për vrasjen e Ahmet Krasniqit, i cili ishte Ministër i Mbrojtjes në Qeverinë e Bujar Bukoshit.

Sipas Vllasti, vrasja e Ahmet Krasniqit dhe ajo e gjithë patriotëve shqiptarë në diasporë është bërë me ndihmën e pjesës operative të ushtrisë jugosllave.

“Shtabi numër dy qe ka qenë të Medrese në një pjesë të Tiranës është bastisur nga Njësia Speciale e Policisë së Shqipërisë e cila ka qenë e maskuar dhe tri netë pasi është bastisur shtabi është bërë atentati ndaj Ahmet Krasniqit”, ka thënë ish-komantant Kobra.

Related posts

Haziri: Urime për presidenten

dardanianews

Rasti tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është vajza e re që u gjet pa shenja jete

dardanianews

Pacolli reagon ndaj vendimit të Qeverisë për heqjen e reciprocitetit

dardanianews