14 C
New York
December 11, 2023
DardaniaNews
FeaturedShëndetësi

Lajm i mirë nga Italia: Bie numri i të prekurve me koronavirus, të shëruarit trefishohen

Sipas të dhënave të pak minutave më parë nga Mbrojtja Civile në Itali, sot numri i të prekurve ka rënë ndjeshëm, 3 651 gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa dje kanë qenë 4 401.Numri i viktimave vazhdon të jetë i lartë por më i ulët se dje, sot janë regjistruar 889 viktima, ndërsa dje ishin 969.

Të shëruarit sot janë trefishuar, 1 434 perona kanë lënë spitalet vetëm sot, ndërsa dje kanë qenë 589.

Ndërsa numri totali i viktimave ka kaluar mbi 10 mijë nga fillimi i emergjencës, më i larti në botë, e ndjek pas Spanja dhe Kina.

Related posts

Policia e Kosovës rrethon Klinikën Infektive të QKUK-së

dardanianews

Dorëhiqet “gjyqtarja e Tik Tok-ut”, Enkeleda Kapedani

dardanianews

Insajderi: Përfitimet milionëshe të organizatës së drejtuar nga Jeta Xharra – Bashota me akuza publike për shantazh

dardanianews