13.6 C
New York
April 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Halil Matoshi: Solidarësi qytetare me LDK-në!

Postimi i plote:
Kur i shoh e lexoj lukuninë e Brigadave të Kuqe, tuj fy e denigru secilin nga ta, deri në përmasat e linçit publik, si qytetar solidarizohem me LDK-në!?
Kurrë nuk kam qenë pjesë e LDK-së, si anëtar, por jam solidarizu me tē, kur e majta staliniste i ka ra në qafë, padrejtësisht.
E kam kritiku kur kam mendu se nuk është në majat e saj politike.
Sot, patriotizëm qytetar është me i dalë në krah partisë së Ibrahim Rugovës, atit themeltar të shtetit-komb, sepse LDK me mocionin e votëbesimit pēr Qeverinë e mbrojti Kosovën nga Absolutizmi i një njeriu dhe veglave çorre të tij.
LDK e dha edhe një provë ndonëse me sakrificë, se Republika e 17 shkurtit është projekt i përhershëm dhe i panegociueshëm.
Armiqtë e saj e duan ndarjën e sërishme, prandaj stay strong LDK!
Është vetëm një LDK – aset kombëtar i Kosovës!

Related posts

Thaçi e Lushtaku për çaj në shtëpinë e Kadri Veselit

dardanianews

Tomë Gashi tallet me Milaim Zekën, publikon një video që ia zbulon rrenat “znaqkës”

dardanianews

‘Trondit’ Alfred Cako, rrëfen për herë të parë se çfarë fshihet poshtë malit të Tomorit

dardanianews