2.5 C
New York
February 1, 2023
DardaniaNews
EkonomiFeaturedLajmi i fundit

LAJM I MIRË: Trusti kalon në Komision, shkon në Kuvend

 

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, ka miratuar kalimin e propozimit për tërheqjen e 30 përqind të Trustit.

Nga nëntë vota, katër ishin për, tri kundër dhe dy abstenime.

Nga Lëvizja Vetëvendosje abstenuan Visar Korenica dhe Eman Rrahmani.

Pas këtij votimi, projektligji shkon për në Kuvend.

Related posts

Tronditë avokati Halilaj: Dosjet e Speciales që shkuan në zyrat e OVL-UÇK-së, u blenë nga ish-prokurorët serbë, ja sa milionë kushtuan ato?

dardanianews

Në orën 14:00 dalin rezultatet për 90 persona, përfshirë figura publike

dardanianews

Pamje dramatike: Kamera Go-Pro e oficerit rus tregon si eliminohen nga ukrainasit

dardanianews