25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
EkonomiFeatured

LAJMI I FUNDIT – Ndryshojnë çmimet e derivateve në Kosovë: Ja sa kushton tani një litër naftë

Derivatet: Edhe pse çmimet e derivateve të naftës në Kosovë ishin të ulëta gjatë pandemisë, ato tashmë kanë shënuar ngritje. Aktualisht në Kosovë çmimi i naftës sillet rreth 0.87 centë, kurse benzina 0.88 centë.

Në Shoqatën e Naftëtarëve kanë deklaruar se çmimet në Berza dhe nga organizata OPEC po shënojnë rritje.

Related posts

Gruaja e Agim Ramadanit i reagon Shkelzen Gashit: Mos e ndyt gjakun e pastër që u derdh në mbrojtjen tënde

dardanianews

Fotot e papërsëritshme! Çfarë fsheh bota e egër

dardanianews

Radhë të gjata të personave mbi 65 vjeç për të marrë vaksinën anti-Covid-19

dardanianews