22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Lajmi i fundit: Së paku edhe dy persona të prekur nga koronavirusi në Kosovë

Edhe të paktën dy persona janë infektuar me koronavirus në Kosovë.

Gazeta Express ka mësuar se të prekurit nga virusi, që origjinën e ka nga Kina, janë të afërm të njërit prej dy personave që të premten rezultuan pozitiv në testet për koronavirus.

Bëhet e ditur se që të dy personat janë shtruar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Këto raste të reja e çojnë në pesë numrin e përgjithshëm të të prekurve me koronavirus.

Sipas burimeve të Gazetës Express, dyshohet se edhe disa persona të tjerë janë të prekur nga koronavirusi, në qytetin e Vitisë, atje ku dje një 77-vjeçar u konfirmua i prekur nga virusi.

Për shkak të këtij virusi, Qeveria e Kosovës ka ndërprerë procesin mësimor në vend, ka mbyllur kufijtë dhe dyqanet. /Express/

Related posts

Xhavit Haliti ‘blen’ tokë dhe shtëpi gjatë seancës së Kuvendit – publikohet komunikimi i deputetit milioner

dardanianews

Mesazhi i kryeministrit Hoti nga Uashingtoni, përmes fotografisë së Ibrahim Rugovës

dardanianews

Dega e LDK ne Suharekë, kundër qëndrimit të kryetarit e deputetit Ardian Shala

dardanianews