19.6 C
New York
June 7, 2023
DardaniaNews
FeaturedKronika e zezë

Leka që vdiq sot, ish futbollist i 2 Korrikut të Prishtinës

Skuadra e futbollit 2 Korriku nga Prishtina, ngushëllon familjen e Lekë Bulliqit.

“Sot ka ndërruar jetë Lekë Bulliqi, ish-futbollist i 2 Korrikut për shumë vite me radhë.

Leka gjatë viteve sa ishte pjesë e klubit verdheblu arriti të fitoj disa trofe e gjithashtu ishte një ndër futbollistët e dalluar.

Klubi i futbollit 2 Korriku i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së Lekës dhe gjithë shoqërisë së tij.
Prehu në paqe Lekë!”, shkruan në faqen e 2 Korrikut.

Ndërkaq, tifozët “Plisat” kanë shkruar mes të tjera në faqen e tyre: “Pas një atentati me armë të ndodhur dje në lagjen “Arbëria”, me pikëllim të thellë ju njoftojmë se sot(13.03.2020) shoku jonë Lekë Bulliqi nuk arriti t’i përballojë plagët e marra dhe ndërroi jetë”.

Related posts

Mediumi britanik: Putin po vdes nga kanceri në zorrën e trashë, kjo foto tregon gjithçka

dardanianews

Kur flet Gjergji ‘dridhet’ toka! Ish-agjenti i SHIK-ut: Gjergji u mësua me rrah shpulla, “është krim kjo që bëri Thaçi gjatë luftës në Qirez”

dardanianews

Rusia bën kthesën e papritur ndaj Zelenskyyt

dardanianews