19.6 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Lul Raka shpallet fitues i çmimit ‘Evropiani i vitit’

Lul Raka, mikrobiologu kosovar, veprimtaria e të cilit kohë më parë zinte vend në Afrikë, ku përballej me luftën kundër Ebolës, sot është shpallur fitues i çmimit ‘Evropian i vitit’, për vitin 2020, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur zyra e BE-së në Kosovë, përmes transmetimit live në Facebook. / KultPlus.com

Related posts

Artistët shqiptar me shifra marramendëse pagesash, ja sa fitojnë për një koncert

dardanianews

“Kam vrarë motrën, e kam në shtëpi të vdekur!”/ Zbulohet dinamika e krimit të rëndë në Shkodër, ja shkaku i sherrit mes vëllait të alkoolizuar dhe viktimës

dardanianews

MSh’ja publikon videon se si duken mushkëritë e personave të vaksinuar dhe atyre të pavaksinuar

dardanianews