23.2 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Mediumi bullgar: Aksidentohet autobusi me pasagjerë nga Kosova

29 pasagjerë nga Kosova, gjashtë prej të cilëve fëmijë janë strehuar në Bullgari pasi autobusi me të cilin po udhëtonin mëngjesin e sotëm u aksidentua në qytetin e Kyustendilit, raporton mediumi Struma, transmeton Gazeta Express.

Sipas mediumit bullgar, aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:30, kur autobusi me pasagjerë nga Kosova e ka goditur një kamion të ndaluar që transportonte dru.

Drejtuesi i kamionit raportohet se po përpiqej t’u tregonte të tjerëve në trafik se një pemë kishte rënë në rrugë. Autobusi e goditi kamionin dhe ai doli nga rruga.

Shoferi i autobusit ka pësuar lëndime të lehta dhe është dërguar në Qendrën Mjekësore Qendrore në Kyustendil për ekzaminime dhe ndihmë.

Vendi i ngjarjes është ekzaminuar nga Policia, ndërkohë që për aksidentin ka nisur procedimi paraprak dhe është njoftuar prokurori kujdestar.

 

Related posts

I përfshirë në hetime për drogë, ministri i Drejtësisë shkarkon këshilltarin e jashtëm

dardanianews

Sami Lushtaku fajëson Osmanin e Kurtin për “pamundësim të kandidimit” për Kryetar te Skenderaj

dardanianews

Presidenti i Kroacisë e quan Vuçiqin nxitës të luftës, Vulini kërcen për ta mbrojtur

dardanianews